<link rel="shortcut icon" href="favicon.jpg"/>

تاریخ انتشار : 1 آذر 1397

سی پال ، سی رشته به هم تنیده هنر دستی ایرانی است که همچون سی مرغ افسانه ای عطار دل به راه می سپارند و هفت وادی عشق از سر می گذراند تا سیمرغ شوند . سیپال درهر سفر خود دل به دل همراهان خویش می سپارد تا سوغات اش هنر دستان هنرمندان این مرز و بوم باشد

درباره اولین دوره جشنواره سی پال:

اولین دوره جشنواره سی پال در آذر 97 با دریافت چهار هزار اثر از طراحان سراسر ایران درمجموعه آسمان زعفرانیه (فرهنگستان هنرایران) افتتاح گردید . در این رویکرد سرکارخانم دکتر ابتکار معاون محترم رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده، سرکار خانم دکترشارقی ریاست محترم امور بانوان استانداری، سرکار خانم دکترسیده فاطمه مقیمی ریاست محترم کانون زنان بازرگان ایران، جناب دکتر مجابی مشاور عالی معاون ریئس جمهور، سرکار خانم دکتر کاتب ریئس دانشکده هنردانشگاه الزهرا، جناب آقای دکتر یارزاده دبیر کل مجمع جهانی شهرهای اسلامی، جناب آقای دکتر مجیدی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در یونسکو، مدیران ارشد شهرداری تهران، استانداری تهران، اعضای اتاق بازرگانی ایران، انجمن زنان دیپلمات، انجمن زنان کارآفرین، راسای انجمن های دوستی و جمع کثیری از طراحان و فعالان مد و لباس کشور، هنرمندان و علاقمندان حضور داشتند.

موضوع اولین دوره از جشنواره سی پال :

اولین جشنواره سی پال با موضوع «فرهنگ و اصالت ایرانی» اعلام شد و طراحان برمبنای این موضوع آثار خود را طراحی و ارسال کردند. در طول یک هفته برگزاری جشنواره سی پال حدود سه هزار نفراز آثار منتخب بازدید کردند. برگزار 16 ورکشاپ تخصصی مد و توسعه کسب و کار فرصتهای موثری برای آموزش و هم افزایی را برای شرکت کنندگان فراهم کرد. در طول برگزاری جشنواره شرکت کنندگان ضمن آشنایی با توانمندی های یکدیگر با اساتید هم در ارتباط بودند و از پیشنهادات و نظرات آنها بهره مند شدند. حضور جوانان و نوجوانان در جشنواره بسیار مشهود بود. داوران سی پال برای اعلام رای نهایی آثار را بازبینی کردند و نتایج جشنواره در اختتامیه اعلام شد. در هر بخش 3 نفر بعنوان نفرات برتر اعلام شدند و برای همه شرکت کنندگان گواهی حضور صادر شد. ضمن تقدیر از پیشکسوتان از نوجوانان هم تقدیر شد.

chiamod