سرنوشت پایان نامه های فعالان مد

سرنوشت پایان نامه های فعالان مد

تاریخ انتشار 25 خرداد 1401

فارغ التحصیلان دانشگاه ها در نهایت باید پایان نامه ای برای اتمام پروسه تحصیلی خود ارائه دهند که چکیده ای از فهم دانشجو از موضوع تحصیلی خود و یا راه حل هایی برای نیازهای جامعه و یا پیشنهاد خلاقانه ای است.فعالان حوزه مد و لباس هم از این امر مستثنی نیستند و عموما پایان نامه های آنها همراه با ارائه کار عملی و ژوژمان است.

سرنوشت پایان نامه شما چه شد؟ چقدر توانستید از آن بهره برداری کنید و یا چند نفر دیگر آن را مطالعه کردند و از نتایج تحقیقات شما استفاده کردند؟

عدم استفاده از پایان نامه و انبار شدن آنها سرنوشت ناخوشایندی است که آنها را محکوم به فنا می کند و حاصل سالها تلاش و تحقیق دانشجویان را بر باد می دهد.در این مطلب تاملی داریم بر سرنوشت پایان نامه ها.

انجام یک پروژه تحقیقاتی مثل پایان نامه، وقت زیادی از دانشجو می گیرد به امید اینکه بتواند با نتیجه گرفتن از زحمات خود پروژه خود را کاربردی کند اما چقدر از این پایان نامه‌ها کاربردی می شوند؟

بی شک پایان نامه ها یکی از راه های موثر ارتباط با صنعت و اقتصاد است، هرچه این ارتباط بیشتر و کاربردی تر باشد سطح اشتغال فارغ التحصیلان نیز بالاتر می رود و باعث رضایت از تحصیلات خواهد شد. در کشور ما معمولا ارتباط اقتصاد، صنعت و دیگر سطوح جامعه با دانشگاه از طریق حمایت از پایان نامه‌های کاربردی است.

مهم ترین بخش زندگی یک دانشجو کجاست؟

انجام یک پروژه تحقیقاتی مثل پایان نامه یکی از مهم ترین بخش های زندگی دانشجو محسوب می شود به طوری که هرکدام از دانشجویان زمان زیادی را صرف به اتمام رساندن این پروژه عظیم می کنند.

نوشتن پایان نامه، چندسال از عمر دانشجو را می گیرد؟

وقتی از اوضاع و احوال دانشجویان در خصوص مدت زمانی که برای نوشتن پایان نامه وقت می گذارند پرس و جو کردیم یکی از دانشجویان گفت: من برای مقطع فوق لیسانس 2 سال و دیگری گفت در مقطع دکتری 4 سال زمان گذاشتم تا توانستم پایان نامه خود را تکمیل کنم.در همین راستا دانشجویان می‌گویند: بعد از این که پایان نامه ی خود را گذراندیم به دنبال راه چاره ای برای صنعتی شدن آن بودیم اما تلاشمان به نتیجه‌ای نرسید زیرا از پایان نامه ها حمایتی صورت نمی گیرد. زحماتی که نتیجه ی آن در کتابخانه‌ها دیده می شود! در حال حاضر با پایان نامه هایی مواجه هستیم که دانشجویان در مقطع لیسانس 1 سال و در مقطع دکتری 3 سال برای به اتمام رساندن آن وقت می گذارند، اما در پایان هیچ استفاده‌ای از این پروژه‌ها نمی‌شود و در کتاب خانه ها خاک می خورد و ماندگار است!

انگیزه های سوخته در بین دانشجویان

این بی توجهی ها انگیزه‌ی نوشتن یک پایان نامه پر و پیمان را از دانشجویان گرفته است و انگار انجام آن یک رفع تکلیف شده برای  آن ها.به طوری که دانشجویان می گویند: دیگر انگیزه ای برای نوشتن پایان نامه نداریم و صرفا برای گذراندن و گرفتن مدرک به سراغ پایان نامه ها می رویم.تلمبار شدن این پایان نامه‌ها در کتاب خانه های دانشگاه آنقدر بارش سنگین شده که به تازگی وزارت علوم  به فکر چاره ای برای کاربردی شدن این ها افتادند.

انتشار چکیده پایان نامه ها در سایتهای تخصصی و مجلات آنلاین می تواند راه حل مناسبی برای بهره وری از آنها و نادیده نگرفتن زحمات دانشجویان باشد. هر چند که تعداد بسیار کمی از دانشجویان از این فرصت استفاده می کنند. ثبت و انتشار مقالات و پایان نامه بطور دائمی در فضای مجازی باقی می ماند و بخش مهمی از رزومه افراد محسوب می شود.

درپایان سی پال با بررسی این چالش ، فرصتی را برای انتشار مقالات و چکیده پایان نامه های  دانشجویان و اساتید  فعال در حوزه مد و لباس ایجاد کرده است. سایت و سایر رسانه های تخصصی و دیجیتال سی پال بستر بسیار مناسبی برای پایان نامه ها و مقالات فعالان مد محسوب می شود.

مزیت های اصلی انتشار مقالات و چکیده پایان نامه ها در سایت سی پال:

 • شناخته شدن به عنوان متخصص و صاحب نظر در حوزه مد
 • امکان گرفتن پروژه های تحقیقاتی با درآمد بالا در حوزه مد و پوشاک
 • انتشار ایده و بیان دیدگاه های تخصصی در حوزه مد و پوشاک
 • پربار کردن رزومه تحصیلی و کاری برای دانشجویان
 • امکان استخدام در بخش پژوهش و یا تولید محتوا برندها و شرکتها
 • ثبت کردن تحقیقات و مطالعات انجام شده به نام نویسندگان و حفظ دائمی آنها
 • نیاز به پژوهش در تمام بخش های مد وجود دارد.
 • جلوگیری از سرقت علمی پایان نامه  با انتشار چکیده آن
 • انتشار پایان نامه های پژوهشی موجب پیشرفت جامعه می شود
 • امتیازات ایده و پژوهش پایان نامه برای صاحب آن باقی می ماند
 • افزایش تعداد مقاله منتشر شده در حوزه مد و لباس

چطور می توانم چکیده پایان نامه و مقالات خود را در سی پال منتشر کنم؟

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به  واتساپ دبیرخانه سی پال پیغام ارسال کنید.

09337454619

chiamod