بازدید بالغ بر 1500 نفر از جشنواره مد و لباس “سی‌پال” / اعلام برنامه نشست‌های هم‌اندیشی

نخستین جشنواره اینترنتی مد و لباس “سی‌پال”، این رویداد از روز جمعه 16 آذرماه در مجتمع فرهنگی هنری آسمان آغاز به کار کره است.

خاتون شهبازی دبیر نخستین جشنواره اینترنتی مد و لباس “سی‌پال” درباره روند برپایی این رویداد گفت: از زمان اتخاذ تصمیم برای برپایی این جشنواره، هدف و چشم‌اندازمان بر اساس معرفی و شناسایی ظرفیت‌های موجود در میان فعالان عرصه مد و لباس کشور شکل گرفت و از روز اعلام فراخوان، بالغ بر 4هزار اثر در خور توجه از شهرهای مختلف کشور به جشنواره ارسال شد.

شهبازی با اشاره به اینکه در نخستین دوره جشنواره، 500 اثر به نمایش گذاشته شده است اذعان داشت: بخش عمده آثار به بخش طراحی لباس اختصاص دارد اما بدون شک سایر بخش‌ها به ویژه زیورآلات و کیف و کفش از جذاب‌ترین بخش‌های این رویداد به شمار می‌رود.

دبیر نخستین جشنواره اینترنتی مد و لباس “سی‌پال” با تقدیر از حمایت برخی نهادهای دولتی و بخش‌های خصوصی از این رویداد گفت: مراسم افتتاحیه جشنواره با حضور چهره‌هایی همچون معصومه ابتکار معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده، ثریا شارقی مدیر کل امور بانوان استانداری تهران و سیده فاطمه مقیمی رئیس کانون بازرگانان ایران برگزار شد و تمامی این عزیزان پس از بازدید از نمایشگاه آثار جشنواره، چشم‌انداز مثبتی را در خصوص توسعه کسب و کارهای مرتبط با حوزه مد و لباس پیش‌بینی کردند.

شهبازی افزود: در دو روز نخست جشنواره مد و لباس “سی‌پال” بالغ بر ۱۵۰۰ نفر از این رویداد بازدید کردند و همه روزه شاهد افزایش تعداد بازدیدکنندگان و طرح نظرات و پیشنهادات گوناگون از سوی جامعه مد و لباس کشور هستیم.

او در ادامه تصریح کرد: در روز اختتامیه، آثار برگزیده با رأی و نظر هیأت داوران مورد تقدیر قرار می‌گیرند و تا پیش از برپایی آئین اختتامیه نیز جشنواره همه روزه میزبان علاقه‌مندان و فعالان عرصه مد و لباس است.

دبیر نخستین جشنواره اینترنتی مد و لباس “سی‌پال” در خاتمه به برپایی نشست‌های تخصصی در حاشیه جشنواره با تکیه بر موضوع توسعه کسب و کارهای حوزه مد و لباس و ایجاد زمینه‌های رشد در ابعاد مختلف این عرصه اشاره کرد.

شهبازی در تشریح برنامه نشست‌های تخصصی نخستین جشنواره اینترنتی مد و لباس “سی‌پال” گفت: نشست “قصه ساخت یک برند نوپا و کارآفرینی درفضای کنونی” با حضور آرش حسامی مؤسس برند “ویزلند” در روز یکشنبه 18 آذر از ساعت 14 تا 16، نشست “نگرشی نو به خلاقیت و جهان پیرامون آن افراد خلاق چگونه می‌اندیشند؟” با حضور علیرضا مصطفی‌زاده مدرس دانشگاه و مدیرهنری در روز دوشنبه 19 آذر از ساعت 11 تا 13، نشست “اپلیکیشن‌ها، آینده کسب و کارهای مدرن مد و لباس” با حضور میلاد نوری طراحی و توسعه دهنده اپلیکیشن‌های موبایل در روز دوشنبه 19 آذر از ساعت 14 تا 16، نشست “تلاقی صنعت مد و گردشگری؛ گردشگری فرصتی برای کسب درآمد در حوزه مد” با حضور مهدیه صباغ‌پور دکترای تخصصی مدیریت گردشگری در روز سه شنبه 20 آذر از ساعت 11 تا 13، نشست “درسا چطور درسا شد؟ قصه فراز و نشیب ساخت برند درسا” با حضور شاهین فاطمی مؤس و مدیرعامل برند درسا در روز سه شنبه 20 آذر از ساعت 14 تا 16، نشست “دیجیتال مارکتینگ، ابزار نوین درآمدزایی مد” با حضور عادل طالبی استراتژیست کسب و کارهای اینترنتی و عضو انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی در روز چهارشنبه 21 آذر از ساعت 11 تا 13 و “نشست “تأثیر برندسازی در بازار مد و لباس جهان” با حضور شهریار شفیعی مؤسس آکادمی برند ایران، چهارشنبه 21 آذر از ساعت 14 تا 16 برگزار خواهند شد.

نخستین جشنواره اینترنتی مد و لباس “سی‌پال” از 16 تا 23 آذرماه در مجتمع فرهنگی هنری آسمان برپا است و آئین اختتامیه این رویداد نیز روز جمعه 23 آذرماه از ساعت 15 تا 19 در همین مجموعه برگزار خواهد شد