تفاهم نامه همکاری موسسه فرهنگی اکو و موسسه هنری چیامد

تفاهم نامه همکاری موسسه فرهنگی اکو و موسسه هنری چیامد

تاریخ انتشار 30 اردیبهشت 1400

لباس هویت مشترک ملتهای منطقه اکو

تفاهم نامه همکاری  موسسه فرهنگی اکو و موسسه هنری چیامد سه شنبه 28 اردیبهشت ماه 1400 برابر با 18 می 2021 در محل این نهاد بین المللی منعقد شد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، پرفسور سرور بختی رئیس این نهاد بین المللی طی سخنانی در این مراسم ضمن ابراز خشنودی از امضای تفاهم نامه همکاری های مشترک با مؤسسه چیامد اظهار داشت: لباس بخش مهمی از هویت تاریخی مشترک ملتهای منطقه اکو است.

وی در ادامه افزود: برای افزایش همگرایی و گسترش دوستی میان ملتهای منطقه اکو، احیای اشتراکات فرهنگی که لباس هم یکی از مهم ترین مصادیق آنهاست، امری ضروری است. بنابر همین گزارش «چیا جبری» مدیر مؤسسه چیامد و جشنواره سی پال نیز طی سخنان کوتاهی در این مراسم با قدردانی ویژه از توجه و همراهی رئیس موسسه فرهنگی اکو در انعقاد این تفاهم نامه، تأکید کرد: لباس فصل مشترک تمام ملتهای منطقه اکو است. وی در ادامه خاطر نشان کرد: مؤسسه چیامد تمام توان خود را برای همکاری ویژه و مشترک با موسسه فرهنگی اکو به کار خواهد گرفت.آقایان دکتر قلی نژاد معاون فناوری سازمان میراث فرهنگی، دکتر کاظمی دینان مشاور ارتباطات یونسکو و آقای اسلامی مدیرفرهنگسرای نیاوران از دیگر سخنرانان این مراسم بودند که با استقبال از ابتکار عمل آقای پرفسور سرور بختی در انعقاد تفاهم نامه برای استفاده از فصل مشترک لباس در کشورهای عضو اکو، نکاتی را در زمینه ضرورت پیگیری این محور مهم فرهنگی – اجتماعی بیان نمودند.

در انتها خاتون شهبازی مدیر مسئول موسسه چیامد و دبیرجشنواره سی پال ضمن تشکر از ریاست موسسه اکو از سایر مدیران فرهنگی ، اساتید و هنرمندان قدردانی کرد و افزود با توجه به اشتراکات فرهنگی بسیار در بین کشورهای عضو اکو این تفاهمنامه می تواند فرصتی برای توسعه فرهنگ و هنر و تداوم صلح و دوستی باشد.

شایان ذکر است در انتهای این مراسم، تفاهم نامه همکاری های مشترک موسسه فرهنگی اکو و موسسه چیامد به امضای سرور بختی و چیا جبری رسید

chiamod