حضور دبیر جشنواره سی پال در همایش تجاری ایران و روسیه

حضور دبیر جشنواره سی پال، در همایش تجاری ایران و روسیه

تاریخ انتشار 7 خرداد 1401

همایش مشترک تجاری ایران و فدراسیون روسیه، صبح روز چهارشنبه چهارم خردادماه، از سوی اتاق بازرگانی تهران و با مشارکت و همکاری وزارت صمت، وزارت امور خارجه، وزارت نفت، سازمان توسعه تجارت ایران و کنفدراسیون صادرات ایران، در محل هتل اسپیناس‌پلاس تهران برگزار شد.

دبیر جشنواره سی پال،خانم خاتون شهبازی به عنوان عضوی از اتاق بازرگانی ایران در این همایش حضور داشتند و موسسه چیامد به عنوان توسعه دهنده کسب و کار های کوچک مد به دنبال مذاکره و رایزنی درباره فرصت های تجاری موجود برای خانواده و اعضای سی پال حضور داشتند.

هیات تجاری فدراسیون روسیه که به سرپرستی معاون نخست‌وزیر این کشور به تهران آمده‌است، در این رویداد با حضور گسترده تجار و شرکت‌های ایرانی مواجه شد که برای انجام مذاکرات مستقیم به محل برگزاری این همایش آمده بودند. در این رویداد، علاوه بر رئیس اتاق تهران، وزیر صنعت،معدن و تجارت ایران، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه، قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی، سفیر ایران در مسکو و همچنین سفیر فدراسیون روسیه در تهران، نیز حضور داشتند و طی سخنرانی، به طرح دیدگاه‌ها و راهکارهای توسعه همکاری‌های اقتصادی دو کشور پرداختند.

در این همایش، الکساندر نوواک، معاون نخست‌وزیر فدراسیون روسیه از کاهش برخی محدودیت‌های وارداتی از سوی این کشور خبر داد و یادآور شد که بخشی از بازار خالی مانده روسیه که ناشی از تحریم‌های اخیر علیه این کشور است، از طریق محصولات ایرانی قابل تامین خواهد بود. همچنین، رئیس سازمان توسعه تجارت ایران از امضای توافق‌نامه تجارت آزاد میان ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا طی مهرماه امسال خبر داد و در رابطه با گشایش‌های بانکی میان ایران و روسیه، خبر داد که ایجاد سیستم شبه‌سوئیفت میان دو کشور در حال تکمیل و پیگیری است.

همایش مشترک تجاری ایران و روسیه با خوشامدگویی حسام‌الدین حلاج، معاون امور بین‌الملل اتاق بازرگانی تهران، به حاضران روسی و ایرانی و مقامات دولتی و بخش خصوصی دو کشور آغاز شد و با سخنرانی‌هایی از سوی این مقامات ادامه یافت. در بخش انتهای این همایش نیز نمایندگان شرکت‌های ایرانی و روسی پای میز مذاکره برای بررسی راه‌های ایجاد و توسعه همکاری نشستند.

#خاتون-شهبازی #کارآفرینی #همایش-کارآفرینی #اتاق-بازرگانی-ایران #همایش-تجاری-ایران- روسیه

chiamod